Niezbędne elementy do podgrzewania podłogowego

person Posted By: A A list In: Category 1 On:
Niezbędne elementy do podgrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest najbardziej komfortową formą ogrzewania. Jest dyskretne, ekonomiczne, bezpieczne, higieniczne i praktycznie bezobsługowe. Oferuje najlepszą długotrwałą metodę ogrzewania budynku ponieważ wykorzystuje wodę o niskiej temperaturze, która w przyszłości może być dostarczana bez konieczności spalania paliw kopalnych. Jakie są niezbędne elementy do montażu ogrzewania podłogowego?

Kluczowe elementy systemu

Ogrzewanie podłogowe działa poprzez rozprowadzanie ciepłej wody o niższej temperaturze przez obwód rur pod wykończoną podłogą. Ciepło jest monitorowane i kontrolowane przez inteligentne termostaty, aby utrzymać stałą temperaturę w całym lokalu lub w poszczególnych strefach. Można zastosować dowolne źródło ciepła, w tym konwencjonalne kotły i odnawialne pompy ciepła typu ziemia/powietrze.

Termostaty

Indywidualne termostaty pokojowe kontrolują, kiedy wymagane jest ogrzewanie w każdym pomieszczeniu, jak również pożądaną temperaturę. Nasze inteligentne termostaty i inteligentne sterowniki ogrzewania podłogowego sygnalizują centrali elektrycznej, że potrzebne jest ogrzewanie.

Pakiet sterowania ogrzewaniem podłogowym i rozdzielacze ciepła

Ciepła woda jest pompowana ze źródła ciepła do pakietu sterującego i mieszana do temperatury ok. 50°C. Pakiet sterujący jest zamontowany na rozdzielaczu ciepła, który łączy obiegi rurowe zainstalowane w podłodze.

Centrum okablowania

Centrala elektryczna wykonuje centralne przełączanie siłowników strefowych, pakietu sterującego i kotła zgodnie z sygnałami termostatów pokojowych. Centrum elektryczne steruje rozdzielaczem, który włącza kocioł i w razie potrzeby wysyła ciepło do pomieszczenia.

Obwody rurowe

Po włączeniu ogrzewania cała powierzchnia podłogi jest ogrzewana przez obiegi rurowe do temperatury 26°C - 28°C, zapewniając równomierną dystrybucję ciepła przy temperaturze nieco wyższej niż temperatura w pomieszczeniu.

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest znacznie bardziej wydajne niż tradycyjne grzejniki. Ze względu na ich wysoką wydajność, rachunki za energię są znacznie mniejsze. Większość właścicieli domów powinna zlecić wykonanie testu sprawności, aby ocenić ogólną skuteczność izolacji w swoim domu w celu zapewnienia optymalnej wydajności ogrzewania. Systemy ogrzewania podłogowego są kompatybilne z większością systemów podłogowych. Nie potrzebujesz podłóg z litej powierzchni, takich jak kamień lub płytki, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień