FILTR / STERYLIZATOR UV typ NT UV55-PH

FILTR / STERYLIZATOR UV typ NT UV55-PH
kompletny zestaw o mocy 55 W z żarnikiem marki PHILIPS
Szczegóły zestawu:
- Komora reakcji ze stali nierdzewnej S304
- Wymiary komory reakcji: 975 mm x ⌀ 64 mm
- Moc żarników/promienników - 55 W
- Przyłącza: 3/4"
- Przepływ nominalny:
---przy dawce UVC 300 J/m² - 2.65 m3/h
---przy dawce UVC 400 J/m² - 1.85 m3/h
Najczęstsze zastosowanie: mieszkanie / dom dla 2-3 osób.
Jest to dobór potencjalny, nie uwzględnia dodatkowych czynników zużycia wody,
jak np. pojenie zwierząt gospodarskich, podlewanie roślin czy dodatkowe łazienki
używane od czasu do czasu przez gości.
- Ciśnienie robocze - do 10 bar
- Uchwyty, adaptery oraz o-ringi w zestawie
- Transformator z kablem uziemiającym w zestawie (230 V)
- Diodowa sygnalizacja pracy/przepalenia żarnika
- Żarniki PHILIPS o przewidywanej żywotności - do 10000 h
Rysunek poglądowy - wersja z naszej oferty posiada wtyk z uziemieniem.
Wybieraj markowe żarniki
! WAŻNE !
! Bezpośredni kontakt z promieniami UV jest niebezpieczny dla oczu !
! Nie należy uruchamiać lampy gdy jest ona poza tzw. komorą reakcji !
WAŻNE WSKAZÓWKI EKSPLOATACJI / MONTAŻU (przeczytaj w celu uniknięcia uszkodzenia żarnika)!
- Przy montażu należy unikać dotykania palcami szkła żarnika (może to spowodować szybkie jego przepalenie).
- Przed montażem należy przeczyścić żarnik oraz menzurkę, najlepiej używając szmatki nasączonej alkoholem. W przypadku zaniechania tej czynności żarnik może przepalić się znacznie szybciej.
- Nie wolno włączać żarnika gdy jest on poza komorą reakcyjną. Grozi to uszkodzeniem wzroku. W celu sprawdzenia pracy żarnika można posłużyć się sygnalizacją diodową na transformatorze lub sprawdzić delikatnie czy po włączeniu poprzez otwory wydostaje się niebieskawej barwy światło (nie patrząc w nie wprost).
- Przed sterylizatorem zaleca się stosowanie jakiegokolwiek filtra mechanicznego, zabezpieczającego przed dostaniem się cząsteczek stałych do komory.
Porównanie specyfikacji lamp NT UV:
Jaki jest cel stosowania promieni UV:
- Dezynfekcja wody promieniami UV jest skuteczniejsza oraz pozwala na wyeliminowanie konieczności uzdatniania wody za pomocą środków chemicznych. Działanie lamp ultrafioletowych nie zmienia składu samej wody, nie pozostawiając śladów zapachu ani smaku. Woda zyskuje krystaliczną czystość, obumarciu ulegają bakterie, grzyby oraz w szczególności glony. Nie istnieje ryzyko przedawkowania promieni UV podczas dezynfekcji wody. Kolejnym atutem jest właściwie bezobsługowe użytkowanie (poza okresową wymianą żarników, raz na 8-10 000 godzin ciągłej pracy). Użytkowanie jest także stosunkowo tanie.
- Dezynfekcję promieniami UV stosuje się do uzdatniania wody w przemyśle spożywczym, między innymi w produkcji piwa i wina. W tych samych celach używa się jej w obiektach gastronomicznych, hotelach, mieszkaniach - uzyskując wodę bez naleciałości i obcych zapachów.
- Stosowana jest także w akwarystyce, gdzie pozwala ona uzyskać krystalicznie czystą wodę wymaganą przez niektóre gatunki, bez użycia chemii.
- Kolejnym częstym przykładem użycia jest technika basenowa, gdzie promienie UV pozwalają z powodzeniem unikać chemii basenowej, a nawet chloru. Przyjemność korzystania z basenu jest znacznie większa jeśli woda pozbawiona jest charakterystycznego zapachu chloru. Brak chlorowania to także duża oszczędność, podobnie jak brak konieczności częstej wymiany wody. Dotyczy to prywatnych basenów, gdyż w publicznych pływalniach SANEPID wymaga stosowania chloru, określając jego minimalne wymagane stężenie. Mimo tego dezynfekcja promieniami UV stanowi ważne uzupełnienie dla nie zawsze skutecznej dezynfekcji chemiczno-chlorowej.
Brak recenzji użytkowników.